Pomoc a často kladené otázky

 

 

Potřebujete pomoci s reklamou na internetu Etarget? Vyhledejte odpovědi na vaše otázky v jedné z nasledujících kategorií.

 

 
 

Kto jsme?

Etarget je reklamní síť, která na internetu vyhledá potenciální zákazníky vaší firmy a přivede je na vaši firemní webstránku.

Etarget na stránkách jako iDnes.cz, Blesk.cz, Tiscali.cz, lidovky.cz, jaksetodela.cz a dalších více než 1 000 českých stránkách umísťuje reklamu svých inzerentů. Textové PPC reklamy se zobrazují bezplatně, platí se až za zájem potenciálních zákazníků, tedy až po kliknutí návštěvníka na reklamu. Bannerová reklama je zpoplatněná za 1000 zobrazení, přičem za kliky již neplatíte.

 

Jaké druhy reklamy nabízí ETARGET?

1.      PPC textové reklamy – jsou tradiční reklamy s textem na tři řádky a malým obrázkem, které se zobrazují ve skupinkách odkazů nebo samostatně v inovovaném a zvětšeném formátu, kdy má fotka nebo obrázek v reklamě dominantní postavení a připomíná banner, plocha na text a adresu překliku však zůstává a stejně tak i způsob platby (platí se za kliky a zobrazení jsou zdarma) je stejný jako u menších formátů PPC reklam.

 

Co sledovat ve statistikách:

 • Míra prokliku, tedy poměr kliknutí a zobrazení – CTR v procentách
 • Průměrná cena za klik (CPC)

 

2.      Bannerová a video reklama tyto typy reklamy jsou označovány i jako display reklama (vizuální reklama), vzhledem k tomu, že některé konzumenty reklamy upoutá spíše obrázek nebo video než text, výdaje do display reklamy ve světě i v Čechách neustále rostou a display reklamu si oblíbily i menší firmy nebo drobní inzerenti. Výhodou bannerové reklamy jsou různé formáty, dobré pozice na stránkách a větší interaktivita, která zvyšuje pozornost uživatele (mohou být pohyblivé, dokonce i 3D). Součástí bannerové reklamy je i call-to-action tlačítko, které nabádá uživatele k akci (např. koupit, soutěž, zaregistrovat se, kontaktujte nás, více info a pod.). Rozdíl proti textové reklamě je také ve způsobu platby, v tomto případě se platí za 1000 zobrazení a kliky jsou zdarma.

 

Co sledovat ve statistikách:

 • Míra prokliku, tedy poměr kliknutí vs. zobrazení – CTR v procentách
 • Průměrná cena za 1 000 zobrazení (CPM)
 • Úspěšnost licitace je důležitý parameter při sledování výsledků vaší display reklamy (bannerů, videa) udávaný v procentách. Čím vyšší procento máte, tím více jsou vaše reklamy konkurenceschopné z hlediska nabídnuté ceny za 1000 zobrazení.

 

3.      Reklama v mobilních zařízeních při nastavování kampaně máte možnost zvolit, na jakých zařízeních se budou zobrazovat vaše reklamy. Díky tomu se můžete přiblížit své cílové skupině a oslovit i ty, kterým jsou bližší mobilní zařízení jako smartfon nebo tablet. Vzhledem k tomu, že počet uživatelů mobilního internetu neustále roste, zvyšuje se přirozeně i poptávka po mobilní reklamě.

Zobrazování reklamního odkazu najednou na více portálech?

Stačí, abyste si vytvořili jen jeden odkaz v našem systému, který zabezpečí, že se vaše reklama bude zobrazovat na více než 1 000 českých stránkách, v největším vyhledávači Google a na sociální síti Facebook.

Etarget je cílená reklama

Etarget nabízí vícero možností cílení vaší reklamy. Podle toho, které si zvolíte, náš systém zobrazuje reklamu jen na vybraných stránkách nebo vybraným uživatelům.

 • Cílení na obsah: plošné cílení, zájmová publika, cílení podle klíčových slov (jen PPC reklamy), cílení podle stránek (jen bannery) cílení podle kategorie stránek
 • Cílení na uživatele: retargeting, dynamický retargeting, mapa soc-demo, byznys retargeting, gender cílení

Kdy platíte za kliky a kdy za zobrazení?

PPC reklama se zobrazuje bezplatně, platíte až za zájem potenciálních zákazníků, tedy až když kliknou na reklamu. Bannerová reklama je zpoplatněná za 1000 zobrazení, ale za kliky neplatíte. Více o cenách se dozvíte zde.

Jednoduchost zadávání reklamy?

Reklamy v síti ETARGET si rychle a lehce vytvoříte sami po zaregistrování a získání přístupu do svého zákaznického konta. Nepotřebujete posílat žádné objednávky ani nikomu telefonovat a nemusíte čekat na aktivaci. Na spuštění kampaně vám stačí minimální dobití kreditu sumou 2000 Kč a pokud využijete nejrychlejší možnost platby kartou, inzerovat můžete začít již za pár minut.

Aktuální statistiky, možnost plně ovládat celý průběh kampaně

 • Nonstop přístup do konta přihlášením se pomocí loginu a hesla
 • Možnost libovolně si upravovat reklamy, texty a obrázky
 • Přístup k průběžně aktualizovaným statistikám úspěšnosti kampaně, přesný přehled, kolik uživatelů reklamu vidělo a kolik na ní kliklo. Statistiky jsou aktualizované každé 2 hodiny.

Etarget pro různé marketingové potřeby?

Reklamu na internetu Etarget můžete využít v mnoha situacích. Ať už chcete prodávat produkty, zvýšit povědomí o vaší značce nebo zvětšit vaši e-mailovou databázi.

Proč inzerovat přímo přes reklamní síť Etarget>

 • Jednotné zadávání reklamy. Reklamu zadáte na jednom místě a zobrazí se na několika desítkách až stovkách stránek.
 • Cílení. Reklamní síť vybere přesně ta místa, kde se vyskytují vaši zákazníci.
 • Přehledné reporty. Na jednom místě získáte přehled o přínose vaší reklamy.

Jak začít inzerovat v Etargetu?

Stačí sa zaregistrovat zde.

Systém je jednoduchý a přehledný, vytvoření první PPC reklamy vám potrvá jen pár minut. Potřebujete fotografii velikosti 488x256 px a text na tři řádky (110 znaků), který nejlépe vystihuje váš produkt nebo službu. Součástí textového odkazu je i adresa vaší webstránky, která se bude zobrazovat v pěkném tvaru. Podrobný návod, jak postupovat při tvorbě kampaně si můžete prohlédnout zde.

Nevlastním žádnou firmu, mohu se registrovat?

Ano, tato služba je dostupná i pro fyzické osoby. Do kolonky "název společnosti" v tomto případě zadejte vaše jméno a příjmení.

Kde konkrétně se zobrazuje reklama Etarget?

Reklama Etarget se zobrazuje na více než 1 000 českých internetových médiích, komunitních stránkách, vyhledávačích, katalozích a zájmových stránkách. Mezi nejznámější patří: iDnes.cz, Blesk.cz, Tiscali.cz, jaksetodela.cz a mnohé další.

Ve kterých zemích je možné přes Etarget inzerovat?

Etarget pracuje v sedmi evropských zemích.

Seznam zemí: (po kliknutí na krajinu se vám otevře stránka Etargetu v příslušném jazyce)


Slovensko
Česko
Maďarsko
Chorvatsko
Srbsko
Rumunsko
Bulharsko

Jak Etarget vybírá reklamy k článkům?

Systém Etarget automaticky analyzuje články, u kterých se nacházejí reklamní plochy Etarget. Etarget porovná článek s nabídkou inzerentů a k článku umístí ty nejvhodnější reklamy. Celý tento proces trvá jen několik milisekund.

Odkaz pro daný článek vybírá Etarget mezi několika desítkami inzerentů aukčním způsobem. Při výběru Etarget zohledňuje hlavně tři faktory:

 • relevantnost klíčových slov;
 • CTR (míru prokliku););
 • cenu za kliknutí/1000 zobrazení.

Co je to časový rozvrh zobrazování?

Etarget nabízí možnost určit časový rozvrh zobrazování odkazů. Časový rozvrh zabezpečí, aby se vaše odkazy zobrazovaly jen v určitém, vámi určeném čase.

Aby se odkazy zobrazovaly jen v určitý čas, je potřebné nastavit přesné intervaly v tabulce. V čase, kdy se odkazy nemají zobrazovat, budou automaticky pozastavené.

Tuto možnost doporučujeme využít hlavně tehdy, pokud chcete, aby vás zákazníci kontaktovali. Je zbytečné, aby reklama běžela tehdy, když nikto není v kanceláři.

Jak vytvořit ideální odkaz?

Ideální odkaz by měl být v první řadě poutavý a atraktivní pro vaše potenciální zákazníky. Proto by se měl jeho obsah co nejvíce shodovat s vámi nabízeným produktem nebo službou, kterou zákazníci naleznou na vašich webstránkách.

Jako klíčová slova zvolte ta slova, která jsou co nejvíce relevantní k vámi nabízenému produktu. Pokud nabízíte například ledničky, tak jako produktová slova zvolte například slova lednička, lednička s mrazákem, mrazák, chlazení potravin, bílá technika, chlazení jídel, atd.

Ceny za kliknutí následně nastavíte podle vašich možností.

Jak vytvořit ideální odkaz - retargeting?

Ideální odkaz by měl být především poutavý a atraktivní pro vaše potenciální zákazníky. Proto by se měl jeho obsah co nejvíce shodovat s vámi nabízeným produktem nebo službou, kterou zákazníci naleznou na vašich web stránkách.

Díky retargetingu oslovujete lidi, kteří již vaši webstránku navštívili. Proto odkaz napište tak, aby vás a vaše produkty nebo služby zákazníkovi připomenul. Pokud máte spuštěnou například kampaň na konkrétní produkt, pište i odkaz s retargetingem na ten samý produkt.

Pokud máte na stránce více retargetingových kódů (např. více produktů), přizpůsobte tomu i odkazy, které se k těmto kódům vážou.

 
Slovník pojmů

PPC

nebo platba za kliknutí je forma zpoplatnění kontextové reklamy a reklamy ve vyhledávačích. Inzerent neplatí za zobrazení reklamy, ale až tehdy, když potenciální zákazník klikne na jeho reklamu a dostane se tak na firemní webstránku.

Jiné názvy: pay-per-click, CPC, cost-per-click

CPM - cost per mile nebo cena za tisíc zobrazení.

Cena bannerové reklamy se počítá za 1000 zobrazení. V nastaveních si volíte cenu CPM, která je vnímána jako vaše nejvyšší nabídka v aukci prostoru v reálném čase. Sami se rozhodněte, kolik za vaši kampaň zaplatíte a definujte intenzitu a zásah vaší kampaně.

 

CTR (z angl. Click Through Rate, míra prokliku)

je mezinárodně používaný standard měření online reklamy. Uvádí se většinou v procentách a odpovídá na otázku: Kolik procent lidí, kteří viděli mou reklamu, na reklamu i kliklo?

Příklad:
CTR 0,3 znamená, že z tisíc zobrazení reklamy na ni klikli tři uživatelé.

U reklamy ve vyhledávačích ani u kontextové reklamy neplatí inzerent za její zobrazení. Zaplatí až tehdy, když na jeho reklamu někdo klikne.

 

RTB - je aukční model nakupování reklamy

Nakupujú sa jednotlivé zobrazenia užívateľom – impresie ve více reklamních sítích v reálném čase. Nákup probíhá ve zlomku sekundy mezi tím, než se vám zobrazí stránka a zobrazením reklamy na monitoru.

 

Programmatic

je automatizovaný způsob nakupování mediálního prostoru přes digitální platformy. Tento způsob nahrazuje tradiční přímý způsob nakupování reklamy přes vyjednávání a přímé objednávky.

 

Baner

je typický formát display reklamy, která proti textové reklamě využívá obraz, video a zvuk. Nabízíme bannery různých velikostí a tvarů, bližší specifikaci bannerů naleznete zde. Typické pro bannery je, že se platí za 1000 zobrazení a kliky jsou zdarma. Specifikum bannerů je i call-to-action tlačítko, kterým můžete dovést uživatele k akci (používají se výrazy jako např. akce, registrace, mám zájem, více info, koupit, soutěž a pod.). Bannery jsou vhodné na zvýšení povědomí o značce, launch nových produktů, značek nebo služeb, jsou velmi viditelné a dosahují ty nejlepší pozice na stránkách. Více o bannerové reklamě se dočtete zde.

 

PPC textová reklama

pay per click reklama je textová reklama, jak vyplývá již z názvu, zpoplatněná za klik, přičem zobrazení této reklamy jsou bezplatná. Výhodou PPC reklamy je, že obsahuje malý obrázek a dostatečný prostor na text (30 znaků pro nadpis + 40 znaků pro popis - 1. řádek reklamy + 40 znaků pro popis - 2. řádek reklamy), ve kterém můžete produkt představit a vzbudit zájem. Součástí PPC reklamy je i odkaz na vaši stránku v pěkném tvaru, takže uživatel přesně ví, na jakou adresu se překlikne, co zvyšuje důvěryhodnost reklamy. Tradičně se využívá cílení podle klíčových slov, ale Etarget nabízí i více jiných cílení, včetně retargetingu, který je v rámci produktu PPC reklamy během 7 dní automatický a zdarma.

 

Remarketing (retargeting)

je reklamní technika využívaná na internetu, díky které zobrazíme reklamu jen návštěvníkům vaší stránky. Reklamu zobrazíme na stránkách, které jsou připojené k reklamnímu systému Etarget.

 

Klíčová slova

jsou výrazy, které slouží na cílení kontextové reklamy a reklamy ve vyhledávačích. Pokud si zvolíte cílení na klíčová slova, zadejte do systému jedno nebo dvojslovné výrazy, které vystihují váš produkt a zájmy vašich zákazníků. To nám umožní umístit váš textový odkaz na takové webstránky na internetu, které pravděpodobně navštěvují vaši potenciální zákazníci. Doporučujeme cílit minimálně na 20 klíčových slov, ale optimální počet je 50 a více.

 

 
Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Kontaktujte nás. Jsme vždy připraveni pomoci vám nebo odpovědět na vaše otázky.
obchod@etarget.cz  alebo  +420 246 019 741
Slovník pojmů
    


Kontakt

ETARGET SE Na Folimance 2155/15 120 00 Praha 2

obchod@etarget.cz

+420 222 352 303